Türkiye, Ekim ayında 210 PKK militanını etkisiz hale getirdi

0 44

Devlet tarafından işletilen Anadolu Ajansı tarafından derlenen bilgilere göre, toplam 210 yasadışı PKK militanı Ekim ayında Türkiye ve yurtdışında terörle mücadele operasyonlarının bir parçası olarak “etkisiz hale getirildi” . 

Türk makamları, söz konusu militanların teslim olduklarını, öldürüldüklerini ya da yakalandıklarını ima etmek için sıklıkla “tarafsızlaştırılmış” kelimesini kullanırlar.

Ajans ayrıca, 10 güvenlik görevlisi ve bir sivilin öldüğünü, 1 Ekim ve 31 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşen PKK saldırılarında beş güvenlik görevlisi ve üç sivilin yaralandığını söyledi.

Toplam 687 şüpheli gözaltına alındı ​​ve bunların 125’i Ekim ayında gözaltına alındı.

Bir haftada 124 PKK militanı ‘etkisiz hale getirdi’

Türk ordusu 2 Kasım’da yaptığı açıklamada, geçen hafta olduğu gibi, geçen hafta boyunca Türk toprağı ve kuzey Irak’ta terörle mücadele operasyonlarında en az 124 PKK militanının “etkisiz hale getirildiğini” söyledi.

Bir haftalık açıklamada, Türk Genelkurmayı ordusu terörle mücadele operasyonları yürütülen söyledi Türkiye hem de Ekim-Kuzey Irak bölgelerinde, Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Hakkari ve Muş illerinin ‘ın doğu ve güneydoğu illerinde 26 ila 1 Kasım

Bildiride, operasyonlar sırasında yasadışı örgütte toplam 50 sığınak, depo ve silah çukuru yok edildi, güvenlik güçleri de silah, patlayıcı ve mühimmat ele geçirdi.

PKK tarafından terör örgütü olarak listelenen Türkiye , ABD ve Avrupa Birliği.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.