Kongre ABD nüfusunu ne kadar yakından yansıtıyor?

0 9

6 Kasım’daki ara seçimlerde, Amerikalılar 435 üyeden oluşan Temsilciler Meclisi’nin tamamını ve Senato’daki 100 sandalyenin 33’ünü seçecekler.

Bu iki organ, Ev ve Senato, ABD Kongresi’ni oluşturuyor.

Şu anda bu koltukların% 80’i hem erkek hem de kadın olmak üzere beyaz politikacılar tarafından işgal ediliyor. Sayım verilerine göre, bu grup toplam ABD nüfusunun% 60’ından fazlasını oluşturuyor.

Kadınlar, ABD nüfusunun yarısı olmasına rağmen, seçilenlerin yaklaşık% 20’sini oluşturmaktadır.

En büyük azınlık etnik grupları – Hispanik, Asyalı ve Afrikalı Amerikalılar – Kongre’de de önemli ölçüde yetersiz temsil edilmektedir.

Bu rakamlar ABD Kongresi Araştırma Konseyi tarafından toplanan ve farklı nüfus gruplarının mevcut katılımını gösteren profil verilerinden elde edilmiştir.

Zaman içinde gösterimi değiştirme

Geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca geriye dönük olarak baktığımızda, tüm bu gruplara katılımın, son yirmi yılda kadınların katılımında dikkate değer ölçüde hızlı bir artışla birlikte yükselişte olduğu açıktır .

Azınlık temsilindeki artış daha yavaş olmuştur, ancak son beş yıl boyunca Kongre’ye seçilen İspanyol İspanyolların sayısında önemli bir artış olmuştur.

Hem etnik azınlıklar hem de kadınlar için seçilmiş hükümette temsil, genellikle bu gruplara oy verme hakkı veya seçim kanunlarının değiştirilmesini daha kolay hale getirecek şekilde değiştirilmesi ile tarihsel olarak ilişkilendirilmiştir.

Bugün Kongre’de görev yapan 45 Latin Amerika ve 48 Afrikalı Amerikalı var .

Barack Obama Senato’ya seçildiğinde, o sadece beşinci Afrikalı Amerikalı senatördü.

Washington’daki kadınlar

1992 yılında, katılımda önemli bir artış vardı ve Kongre’ye 54 kadın daha önceki döneme göre% 69’luk bir sıçrama yaptı. 107’de, bugün hizmet veren toplam kadın sayısı, toplam nüfusun bir oranı olarak tam olarak temsil edilip edilmediğinden çok daha azdır.

2018 ara seçimler için, daha önce görülmemiş sayıda kadın beklemekte ve 250 adayın daha önce seçimlerde adayların seçimini takiben Kongre ofisine gitmektedir.

Asya kökenli Amerikan toplumu için, oylama sadece 1952’deki Göç Yasası’nda yapılan değişikliklerle geldi. Bu, Asians’ın vatandaşlık haklarını – oy hakkı da dahil olmak üzere – ilk kez izin verdi.

Kongrede şu anda 16 Asyalı (Hint ve Pasifik Adalıları dahil) var.

Bu yılın orta vadeli seçimlerinde, Kongre için çalışan 60’tan fazla Asyalı Amerikalı var; daha çok vali, eyalet ve yerel düzeylerde çalışıyor.

Kongrede Yerli Amerikalılar

Yerli Amerikan topluluğuna 1924’e kadar Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığı verilmemiştir. Ancak, o zaman bile, herkes oy kullanmasına izin verilmemiştir, çünkü pek çok eyalet, Yerli Amerikalıların haklarını inkâr eden yasalar çıkarmıştır. Anlaşılan her devletin 40 yıldan daha uzun bir süre önce – 1962’de New Mexico en sonuncusudur.

Kongre Araştırma Servisi en az 14 yerli Yerli kökenli iniş raporunda, iki güncel Ev temsilcisi – Oklahoma’daki Chickasaw kabilesinden Tom Cole ve Cherokee kabilesinden Markwayne Mullin’in de bulunduğu Oklahoma’da da görev yaptı.

2018 yeni zemini kıracak mı?

Kadınlar, Latin Amerika, Asyalı ve Afrikalı Amerikalıların Kongre’de giderek daha fazla temsil edildiği kesinlikle doğrudur. Bununla birlikte, ABD yasama organının yapısı hala bir bütün olarak Amerika’nın nüfusunu yansıtmıyor.

Görev almak isteyen adayların artan çeşitliliğine gelince, bunu ölçmek daha zordur, ancak çoğu kadın ve azınlık grubunun seçim için ayakta kaldıklarına dair net işaretler vardır;

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.